VEGAN HAYATIN ZORLUKLARIYLA MÜCADELEDE YANINIZDAYIZ

ustbanner

 VEGAN, HAYVAN ve YAN ÜRÜNLERİNİ HAYATINA SOKMAYAN, HAYVAN SÖMÜRÜSÜNE KARŞI OLAN BİREYE DENİR.  

Et, tavuk, balık, süt, yumurta, bal, deri, yün, kürk vb. kullanmaz. Basit değil mi? Değilmiş.

  Vegan ya da RAW beslenen kitle gün geçtikçe üzerine ekleyerek artıyor. Günlük hayatta vegan kişilerin başta yemek seçimi olmak üzere; toplum görüşleri, kıyafet seçimleri gibi bir çok konuda problemleri var. Sabah kahvaltılarında süt, peynir ve yumurta gibi gıdaları tüketmemeniz bir çok insana farklı geliyor olabilir. Ya da mevsim geçişlerinde oldukça popüler olan deri kıyafetleri giymemeniz insanları şaşırtıyor olabilir. İnsanlar için klişeleşmiş ‘’Et, yumurta, peynir, yoğurt ’’ yemeyen hasta olur tabusunu yıkmak oldukça zor fakat bununla yaşamaya alışmak tamamen sizin elinizde. Unutmayın Bir vegan sayesinde yılda ortalama 200’Den fazla hayvan yenmemiş oluyor ve  günümüz mutfak teknolojisinde bir çok hayvansal gıdanın yerine bitkisel gıdalar kullanılabiliyor.

  Örneğin badem sütüyle peynir ya da süt ihtiyacınızı giderebilir, yeşil mercimek ile protein alabilir, agave şurubu ile tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

 

VEGAN BESLENME PROBLEMLERİNİZ İÇİN PRATİK BİR YOL

 

  Türkiye’nin ilk Raw-Vegan mutfağı Saf Kitchen bünyesinde; taze sıkılmış meyve suyunuz, kahvaltınız, ara öğünleriniz, öğle yemeğiniz, akşam yemeğiniz ve besin desteklerinizden oluşan SafBox, sağlıklı ana öğünler sunan Saf Express, sağlığınıza dost akıllı atıştırmalıklar markası Saf Snacks ve Cleanse programlarıyla Saf Juice ürünleri bulunmaktadır.

 

Ortalama her vegan’ın bir kere başına gelebilecek sorular;

·       “Yiyebilecek bi’şey bulabiliyor musun?’’

  • ‘’ Bitkilerin canı yok mu ? ‘’
  • “Et yemeden nasıl yeterli proteini alabiliyorsun ki? Nasıl yaşıyorsun?’’

·       “Tamam et, tavuk yemiyorsun anladım da, balık?’’

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir