Sıkça Sorulan Sorular

Saf Juice ve Cleanse programları nedir ?

Saf Juice’lar, fonksiyonel sağlık faydaları yaratmak üzere canlı enzimler, süper gıdalar, bitkisel protein, vitaminler ve minerallerden oluşan tam spektrumlu içeriğe sahip, taze sebze-meyve suyu karışımlarıdır.

Saf Juice Cleanse programları, sindirim sistemi temizliği yaparak sağlığı geri kazanma prensibi üzerine kurulu, Saf Juice’lardan oluşan sıvı beslenme paketleridir.

Saf Juice’ı kaç günde tüketmeliyim ?

En yüksek verim için, Saf Juice’u aldığınız gün tüketmenizi öneriyoruz. Ürünler buzdolabında tutulmalı ve her şişe üretim tarihine dikkat edilerek en geç 2 gün içerisinde tüketilmelidir.

Saf Juice Cleanse programında kaç kalori vardır ?

Saf Juice Cleanse programlarımızın günlük toplam kalori miktarı 900 /1200 kcal aralığında değişmektedir. Saf Juice vücudun alkali dengesini koruyarak vücudu toksinlerden arındırırken, metabolizmanın hızlanmasını da desteklemektedir.

Saf Juice vücudumuzu arındırırken metabolizma hızımızı nasıl etkiler?

Bir kişinin metabolizma hızı, yaşı, yaşam tarzı, genetik faktörleri, gün içerisinde tükettiği karbonhidrat miktarı gibi birçok faktöre bağlıdır. Saf Juice Cleanse programları sıvı bazlı beslenme ağırlığı ile metabolizma hızının artmasını desteklemektedir.

Saf Juice’ları Laktoz ya da gluten intoleransı/alerjisi varken kullanabilir miyim ?

Evet! Saf Juice’larda laktoz ya da gluten bulunmamaktadır. Saf Juice’lar taze meyve-sebze suları içerir, yapay tatlar, renkler ve koruyucular içermez. 

Ne kadar sıklıkla kullanmalıyım ?

Özellikle bayramlar, yılbaşı vb dengesiz beslenmeye yüklendiğimiz dönemler ve tatil dönüşlerinden sonra, bağışıklık sisteminin zayıfladığı hissedildiğinde, bahar aylarından ve kış sezonuna girmeden önce bağışıklık sistemini güçlendirmek için, uykusuzluk, stres, depresyon, sindirim bozuklukları, yorgunluk gibi durumlarda; yılda minimum 3 kez Cleanse programı yapmanızı öneriririz. Saf Juice’ları bir alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Saf Juice programı ardından sağlıklı beslenmeye devam etmek için, Saf Box günlük öğün paketlerimizi öneriyoruz.

Kargom / Kuryem kaç günde gelecek ?

Saf Box’lar günlük olarak sabah -06.30/10.00 – arasında kuryelerimiz yardımıyla sizlere iletilecektir. Diğer ürünler Türkiye’nin her yerine ‘’2’’ iş gününde teslim edilecektir.

Program süresince kilo kaybı gerçekleşir mi ? 

Saf Juice Cleanse programı toksinleri vücuttan uzaklaştırır ve sindirim sistemini dinlendirir. Bu nedenle Saf Juice Cleanse programlarında kilo verme amacından çok arınma amacı vardır. Sıvı beslenme boyunca ve dengeli beslenmenin devam ettiği takip eden süreçlerde metabolizma hızının artmasına bağlı olarak gelişen hafif kilo kaybı sağlıklı bir arınmadır.

Çocuğum için Saf Juice kullanabilir miyim ?

Saf Juice programları genelde sağlıklı yetişkinler için tavsiye edilir, büyüme çağındaki çocuklar için tavsiye edilmez.

Ancak günlük program olarak uygulamanın dışında, Saf Juice tekli şişelerin meyve suyu niyetine içilmesinde hiçbir sakınca yoktur. 

Benim kuruyemişlere karşı alerjim var; Saf Juice programlarında bulunan Hindistancevizi ve badem sütünü tüketebilir miyim?

Kabuklu ve yağlı kuruyemişler kategorisindeki besin alerjilerinde genelde öncelikle yerfıstığı, ardından badem, hindistancevizi, kestane, ceviz, şamfıstığı ve fındığa karşı alerji gelişebilir. Bu durumda, Saf Juice programlarında sadece sebze-meyve sularından oluşan çeşitlere yönelmeli; hindistancevizi ve badem sütü tüketmemelisiniz.

Saf Juice’ın yanına gıda takviyesi gerekir mi?

Saf Juice’ların metabolizmayı hızlandıran ve vücuttan toksinleri uzaklaştıran etkilerini arttırmak için, günde 1-2 kapsül The LifeCo Spirulina Kelp & Nettle (tiroidi olmayan kişiler tarafından) ve The LifeCo Lemon Cayenne ekstraktı karışımı (Günde 1 yemek kaşığı günde 6-8 defa) kullanılabilir.

Saf Juice ile beslenirken, vücuduma proteini nasıl alacağım?

Arınma kavramı yağ ve protein içeren kalorili katı gıdaları sınırlamaktır. Saf Juice’da Hindistan cevizi, badem ile bitkisel bazlı protein alırsınız. 

Saf Juice yapım süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Saf Juice üretiminde, patojen mikroorganizmaları yok etmek ve içeceklerin doğal olarak ömrünü uzatmak için ısı ve yüksek basınç uygulamaksızın besin değerleri ve enzimleri muhafaza edilerek sularının sıkılabilmesini sağlayan profesyonel makineler kullanıyoruz. Juice üretimimizi, endüstriyel soğutucular ve ekipmanlara sahip mutfak donanımında gerçekleştiriyoruz.

Saf Juice’ların rengi neye göre belirleniyor?

Saf Juice doğal mevsimsel sebze- meyvelerden yapılmaktadır. Bu noktada meyve ve sebze renklerinin karışımıyla ortaya çıkan ortak renk Saf Juice’lara rengini verir. Şişenin üstünde yer alan beyaz renkler yoğunluk nedeniyle oluşur. Ayrıca şişelerin dibinde tortu kalmasını önlemek için, içmeden önce çalkalamanızı öneririz.

Su yerine maden suyu tüketebilir miyim?

Arınma/ detoks programlarında, su yerine soda tüketimini tavsiye etmiyoruz. Soda yerine limon, günde 2 fincandan fazla olmamak kaydı ile yeşil çay ya da bitki çayları içmeye çalışmanızı öneririz.

Birkaç gün tuvalete çıkmadınız, normal midir?

Saf Juice’ların kullanımı sırasında beklenen etkilerden biridir. Beslenmemizde yaşanan değişim sindirim sisteminde de etkisini göstermektedir. Zamanla tuvalete çıkma alışkanlığınız düzene girecektir.

Saf Juice doğal mıdır?

Evet Saf Juice dört mevsim boyunca, mevsimlerin taze meyve – sebzelerinden yapılır.